×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : دوشنبه, ۱۱ مهر , ۱۴۰۱  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
دیدار مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با دو هنرمند پیشکسوت نگارگر اصفهانی

به گزارش اشراف، سید مجید پور احمدی مدیرعامل صندوق اعتباری هنر به همراه احمد مقیمی مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی وعلی تمنایی سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان ،در دیدار با استاد رضا بدرالسماء ضمن ابلاغ سلام دکتر محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ وارشاداسلامی در جریان آخرین فعالیت ها و برنامه های این هنرمند نگارگر قرار گرفت.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر ضمن تقدیر از چند دهه تلاش این هنرمند در عرصه نگارگری گفت: استاد بدرالسماء نگار پیشکسوت زحمات بسیاری در راه حفظ و تداوم این هنر ها متحمل شدند و ما قدردان زحماتشان هستیم و بی‌شک تکریم استادان پیشکسوت و حمایت مادی ومعنوی از آن‌ها، از مهم ترین وظایف صندوق اعتباری هنر است.
وی افزود :برخی از هنرها همچون خوشنویسی با هنرهای دیگری مانند نگار گری جلوه گری دارد و انتقال مفاهیم به مخاطبان با هنرهایی این چنین صورت می پذیرد.
مدیرعامل صندوق اعتباری هنربر ضرورت برگزاری حراج های هنری که درآن آثار استادان پیشکسوت همچون استاد بدالسماء عرضه شود تاکید کرد.
سید مجید پوراحمدی ضمن آرزوی سلامتی برای این هنرمند از پیگیری های لازم برای راه انداری نگارخانه جهت ارائه تابلوها و چاپ کتاب مجموعه آثار استاد رضا بدرالسما، توسط صندوق اعتباری هنر خبر داد.
استاد رضا بدرالسما هنرمند پیشکسوت نگارگری نیز در این دیدار به بیان خاطراتی از دوران فعالیت کاری خود پرداخت و گفت: علاوه بر تابلوهای نقاشی و نگارگری متعددی که طراحی و اجرا کردم توفیق ساخت ضریح مطهر ائمه اطهار(علیهم السلام) را دارم که جزو افتخارات کاری خود می‌دانم و در موزه حضرت امام رضا(علیه السلام) نیز چند اثر هنری به یادگار دارم.
وی افزود: تلاش کردیم طرح‌های کاربردی در زمینه نگارگری را در یک کتاب جمع آوری کنیم تا همگان بتوانند از آن استفاده کنند.
این هنرمند نگارگر اصفهانی ادامه داد: سبک ایرانی نقوش زیادی دارد و ما تلاش می‌کنیم در آثار خود از نقوش ملی و سبک و سیاق ایرانی اسلامی بهره ببریم.
در ادامه مدیرعامل صندوق اعتباری هنر از نمایشگاه و کارگاه استاد بدرالسما بازدید کرد .
استاد رضا بدرالسماء سال ۱۳۲۸در اصفهان متولد شد. بیش از چهار دهه در رشته های نگارگری و آبرنگ سابقه فعالیت دارد و علاوه برانتخاب به عنوان خادم قرآن کریم تاکنون بیش از  ۲۵ نمایشگاه انفرادی و شرکت در بیش از ۳۰۰ نمایشگاه داخلی و خارجی را درکارنامه هنری خود دارد وی دارای گواهینامه درجه یک هنری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.
همچنین مدیرعامل صندوق اعتباری با حضور در منزل  زینت السادات امامی، هنرمند پیشکسوت نگارگری در اصفهان با این هنرمند دیدار و گفتگو کرد.
سید مجید پوراحمدی با ابلاغ سلام دکتر محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ وارشاداسلامی ، و ضمن آرزوی سلامتی برای این هنرمند هنر سوخت افزود: با شرح حال و توصیفی که از این هنرمند شنیدم، هنرمندانی مانند خانم امامی را سرمایه‌ای برای کشور، بانوان و هنر متعهد اسلامی توصیف و اضافه کرد: این بانوی هنرمند، عمر خود را در مسیر اعتقادات  و آرمانی که داشته صرف کرده است و اکنون نیز با علاقه و باور به این مسیر، بازهم تمایل به حرکت در این زمینه دارد تا کار خود را به سرانجام برساند.
وی با اشاره به عضویت استاد زینت السادات امامی در بخش تکریم صندوق اعتباری هنر اظهار امیدواری کرد تا پیگیری های لازم برای برطرف شدن موانع موجود جهت چاپ کتاب آثار و زندگینامه استاد انجام شود .
استادزینت‌السادات امامی هنرمند هنر سوخت نیز در این دیدار به بیان توضیحاتی از آثار هنری خود پرداخت.
استادزینت‌السادات(سکینه)امامی متولد ۱۳۱۳ در اصفهان از هنرمندانی است که در زمینه تذهیب و تشعیر، هنر سوخت، طلاکوبی و گل و مرغ ایرانی فعالیت می‌کند. وی دارای گواهینامه درجه یک هنری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.
از آثار وی در زمینه هنر سوخت می‌توان به تابلوی «بهرام گور» در موزه هنرهای معاصر تهران، تابلوی «تخت سلیمان» در تهران، کرمان و آمریکا، طراحی جلد قرآن کریم، تابلوی «معراج» و در زمینه نگارگری به کشتی نوح(علیه السلام)، شیخ صنعان و دختر ترسا و چادرنشین اشاره کرد.
سید مجید پوراحمدی درپایان هدف از سفر یک‌روزه به اصفهان را دیدار با این دو هنرمند و اطلاع از وضعیت اساتید پیشکسوت استانی و رسیدگی به این هنرمندان بیان کرد .
وی با اشاره به ریشه‌های عمیق فرهنگی و هنری استان اصفهان گفت: این استان یکی از مهمترین و تأثیرگذارترین استان‌های کشور از نظر پیشینه تاریخی و فرهنگی در کشور است. این استان مهد هنر و صنایع ظریفه است که با تلاش هنرمندان آن سبب شده است فرهنگ و هنر اصیل این منطقه از کشور پویا و زنده باشد.
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در ادامه افزود: نزدیک به چهار هزار نفر از اصحاب فرهنگ و هنر این استان عضو صندوق اعتباری هنر هستندواین استان زادگاه هنرمندان بزرگی است که از سرمایه‌های معنوی کشور ما محسوب می شوند.
وی اظهار داشت: صندوق اعتباری هنر خدمات خود را در پنج بخش بیمه تأمین اجتماعی، بیمه درمان تکمیلی، تسهیلات قرض الحسنه ضروری و بلاعوض، طرح تکریم و کمک مستمری به اعضای تحت پوشش ارائه می دهد و علی رغم محدودیت های منابع مالی با برنامه‌ریزی های صورت گرفته تلاش نمودیم حداکثر اقدامات در جهت رفع مشکلات بیمه ای و معیشتی اهالی فرهنگ، هنر و رسانه خصوصاً در ایام شیوع کرونا صورت گیرد.
پوراحمدی با اشاره به اقدامات صندوق در استان‌ها گفت: در حال حاضر صندوق ۳۶ نمایندگی فعال در سراسر کشور دارد. از طریق نمایندگان استانی به طور مرتب پیگیر وضعیت اصحاب فرهنگ و هنر در استان‌ها هستیم.
وی ادامه داد:از سوی دیگر طی جلسات با مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها سعی در رفع موانع مطرح شده در استان‌ها در راه ارائه خدمات به اعضا هستیم و همچنین طی دیدارهای چهره به چهره با هنرمندان طی سفرهای استانی مسائل و مشکلات مطروحه بررسی می‌شود.
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با اشاره به رویکرد نوین صندوق در دولت مردمی گفت: ما ضمن استمرار و توسعه خدمات بدنبال رونق کسب و کارهای فرهنگی با توجه به ظرفیت هر منطقه هستیم تا زمینه توانمندسازی هرچه بیشتر خانواده بزرگ فرهنگ، هنر و رسانه کشور فراهم شود.
گفتنی است،صندوق اعتباری هنر ۹۰ هزار نفر از اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه را تحت پوشش دارد و خدمات مختلف حمایتی به این قشر فرهیخته ارائه می‌دهد.
خاطرنشان می شود دیدار سید مجید پوراحمدی مدیرعامل صندوق اعتباری هنربا دو هنرمند پیشکسوت نگارگر صفهانی با حضور احمد مقیمی مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور فرهنگی و  اجتماعی مناطق محروم، محمد علی کاروان، معاون سرمایه گذاری و اقتصاد هنر صندوق اعتباری هنر، رضا صالحی مدیرعامل شرکت توسعه‌ی اقتصاد هنر آتیه و علی تمنایی سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ظهر روزشنبه ۱۵ مرداد ۱۴۰۱انجام شد.

برچسب ها :

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.